COVID-19

В зв’язку із посиленням карантинних заходів та з метою недопущення занесення і поширення випадків Гострої Респіраторної хвороби спричиненої коронавірусом COVID - 19, КП "Рівненська обласна дитяча лікарня" запроваджує наступні заходи (організаційні заходи для пацієнтів):

 1. Дотримання маскового режиму.

 2. Заборонити відвідування хворих у стаціонарних відділеннях підприємства. У виключних випадках, при відвідуванні стаціонарних хворих - відвідувачі обов’язково мають використовувати індивідуальні засоби захисту, попередньо пройти термометрію та переміщатися по приміщеннях підприємства в супроводі молодших медичних працівників структурного підрозділу, в якому перебуває хворий.

 3. Створити цілодобовий пост на вході в приймальне відділення підприємства. Працівникам посту забезпечити проведення дистанційної безконтактної термометрії відвідувачам пацієнтів та медичним працівникам із обов’язковою реєстрацією вищевказаних осіб, у відповідному журналі.

 4. Тимчасово відтерміновуються планові оперативні втручання;

 5. Консультація пацієнтів буде здійснюватися лише в кабінетах консультативної поліклініки;

 6. При плановій госпіталізації максимально провести обстеження на догоспітальному етапі згідно рекомендацій сімейного лікаря.

Як захиститися від інфікування та запобігти поширенню інфекції

Covid-19, Короновірусна інфекція чи Sars-Cov-2. Не знайдеться людини яка б про нього не чула. Усі ЗМІ, лікарі, мами на майданчиках і в Фейсбуці, бабусі в сквериках, дорослі на роботі і діти в школі обговорюють цю тему.

Ми так багато про це чуємо, кожного дня отримуємо дані невтішної статистики нових випадків і так мало знаємо.

Що ж таке той Covid-19???

Новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Симптоми Covid-19 різноманітні від безсимптомного виділення вірусу до тяжкого респіраторного захворювання.

Найчастіші симптоми:

 • підвищена температура тіла;

 • кашель;

 • задишка, важкість в грудях;

 • нездужання;

 • можливі втрата нюху і смаку;

 • розлади травлення;

 • шкірні прояви.

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів SARS-CoV-2 спричиняє запалення обох легень.

Якщо у Вас чи Ваших близьких з'явилися симптоми респіраторного захворювання залишайтеся в дома та зверніться до свого сімейного лікаря.

Для підтвердження діагнозу лабораторні центри виконують дослідження ПЛР (виділення РНК вірусу із відібраного зразка з носу та зіву) та методом ІФА (IgM , IgA та IgG). Також виконують КТ обстеження легень для підтвердження ускладнень - двобічної пневмонії.

Чи є лікування?

Не існує специфічного противірусного лікування від COVID-19. Люди, інфіковані новим коронавірусом, можуть звернутися по медичну допомогу, щоби полегшити симптоми.

Чи є вакцина?

Наразі немає вакцини для захисту від SARS-CoV-2. Дослідження з цього питання ведуться в багатьох медичних та наукових центрах різних країн. Проте це не є перешкодою для вакцинації від інших захворювань, в тому числі від сезонного грипу, що на даний час є як ніколи актуальним.

Як захиститися від інфікування та запобігти поширенню інфекції: ВООЗ та МОЗ розробили ряд заходів які повинен дотримуватися кожний громадянин країни.

 1. Дотримуватися маскового режиму в громадських місцях та громадському транспорті;

 2. Соціальне дистанціювання (тримаємося на відстані 1,5 м один від одного);

 3. Уникаємо скупчень людей;

 4. Вітаємося безконтактно;

 5. Регулярно миємо руки з милом чи обробляємо антисептиком;

 6. Залишаємося вдома, коли хворіємо.

Соціальна відповідальність є ключем до запобігання Covid-19. Заразитися COVID-19 можна й від людини із безсимптомним перебігом хвороби. Ви можете бути переносником нового коронавірусу і самі того не знати. Тож дотримуйтеся респіраторної гігієни й етикету кашлю: кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути. А якщо її немає — у згин ліктя. Самоізолюйтеся у разі появи респіраторних симптомів. Також потрібно ізолюватися від тих, з ким проживаєте, наскільки це можливо. Особливо якщо живете з людьми похилого віку. У разі підвищення температури, кашлю, утрудненого дихання звертайтеся до сімейного лікаря.

Наша лікарня відповідно ставиться до здоров'я наших маленьких пацієнтів та їх батьків, тому ми медичний персонал дотримуємося всіх правил захисту, що закликаємо робити і Вас!!!